Náš blog

gamisport.sk » Karimatky a matrace » Samonafukovacie karimatky » Karimatka Yate CONTOUR

Karimatka Yate CONTOUR

Moderné samonafukovacia karimatka s odľahčeným jadrom. .. viac

Vypredané
Yate
viac značky Yate

Moderné samonafukovacia karimatka s odľahčeným jadrom.

Nový model samonafukovacia karimatky - má prakticky zhodné parametre s modelom TREKKER, ale má nový vzor (vrstevnice). Vyniká svojou kvalitou materiálu a spracovaním. Zvršok je polyester YATE Microbrushed 75D, ktorý zabraňuje kĺzaniu spacáku. Odľahčené jadro a Warm Zone zaisťuje, že pod chrbtom je viac peny pre zaistenie dostatočnej izolácie. Pri balení možno prehnúť na polovicu, takže vznikne balíček 14x26 cm, ktorý sa pohodlne vojde do batohu. Ventil "Push in" - žiadne skrutkovanie - stačí len zatlačiť a už tesní. Otočením sa len zaistí.
Súčasťou výrobku je prepravný obal, sťahovací pásik a sada na opravu.

Parametre

  • Materiál: polyester 75D Microbrushed
  • Farba: červená / sivá
  • Hmotnosť: 780 g
  • Rozmer: 183x51x3,8 cm
  • Rozmer balenia: 14x26 cm
  • Tepelný odpor: 3,9ZÁRUKA KVALITY

Moderné výrobky sú obvykle nielen pekné na pohľad, ale skrývajú v sebe mnoho technických vymožeností a detailov, ktoré nie sú vidieť, avšak výrazne zvyšujú kvalitu výrobku a robí ho výnimočným. U samonafukovacích karimatiek sú najdôležitejšie 3 faktory: 1) nízka hmotnosť, 2) malý objem v zbalenom stave a 3) dlhá životnosť.
Nízku hmotnosť dosahujeme výberom najkvalitnejších materiálov ako pre povrch tak pre jadro. Materiál musí byť ľahký, ale zároveň pevný a odolný. Zníženie hmotnosti dosahujeme tiež odľahčením vnútornej peny. To ale nesmie byť na úkor pohodlia a schopnosti dobre izolovať. Výber materiálu a odľahčenie má podstatný vplyv na veľkosť zbaleného výrobku.
Všetky naše výrobky majú zdvojenú vrstvu izolácie proti unikaniu vzduchu, ktorá je laminovaná na vrchný tkaninu. To zaisťuje vysokú ochranu a dlhú životnosť výrobku. Každá karimatka je po vyrobení 24 hodín testovaná, čím odpadá riziko dodania chybného výrobku z produkcie.

TEPELNÝ ODPOR

Veličina, ktorá sa stále častejšie u karimatiek udáva. Tepelný odpor - R je fyzikálna veličina, ktorá vyjadruje tepelno-izolačné vlastnosti materiálu. Je priamo závislá na hrúbke materiálu a λ. Pri dosahovaní čo najvyššie hodnoty R je cieľom, aby hrúbka materiálu bola čo najväčšia a hodnota λ jednotlivých materiálov čo najnižšie. Tepelný odpor R vyjadruje odpor 1m2 materiálu proti prestupu tepelnej energie pri rozdiele teplôt 1 K. Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ vyjadruje vlastnosť materiálu viesť teplo. Je to hodnota energie vo W, ktorá prejde materiálom hrúbky 1 m pri rozdiele teplôt 1 K medzi povrchmi materiálu. Vysvetlivky: R = d / λ (m2.KW-1); d - hrúbka materiálu (m); λ - Súčiniteľ tepelnej vodivosti materiálu (Wm-1.K-1)

Protišmykový povrch "YATE MICRO BRUSHED"


V prírode sa často stane, že miesto na spanie nie je ideálne rovné a tak ani pohodlná karimatka nemusia úplne plniť svoj účel, keď z nej človek sa spacákom skĺzne. Z tohto dôvodu sme vyvinuli špeciálny povrch s úpravou "MICRO BRUSHED" ktorý zvyšuje trenie a zabraňuje tak kĺzaniu spacieho vaku.