NÁŠ BLOG
Salewa

gamisport.sk » Lyžovanie » Lyže » Lyže Sporten GANGSTER kid set Tyrolia SX 4.5 AC

Lyže Sporten GANGSTER kid set Tyrolia SX 4.5 AC

Detské lyže Gangster - v novom dizajne s novým tvarovaním pre lepšiu ovládateľnosť a stabilitu. .. viac

DOSTUPNOSŤ TOVARU do 5 dní

Cena vč. DPH112,02
Sporten
viac značky Sporten

Detské lyže Gangster - v novom dizajne s novým tvarovaním pre lepšiu ovládateľnosť a stabilitu.

konštrukcia: 3D Shape - Profilované tvarovanie tela lyže. Podieľa sa na celkovej torznej tuhosti zjazdových lyží a na zlepšenej aerodynamike lyží zjazdových.

PolyFly - Špeciálny PU kompozit, plniaci funkciu jadra a tlmiaci vibrácie.

Set - Tyrolia SX 4.5 AC

Ako vybrať vhodnú dĺžku:

Pre začiatočníkov je vždy lepšie vybrať si kratšiu variantu lyží a pre deti to platí dvojnásobne. A aj keď mu budú časom trocha kratšie, nie je to na škodu. Naopak - detské carvingové lyže môžu byť pokojne kratšie, o to lepšie zvládne vaša ratolesť techniku. U detí sa všeobecne neoplatí vyberať dĺžku podľa výšky postavy. Lepšie je zohľadňovať vek a telesnú konštrukciu dieťaťa. Odporúča sa začať na veľmi krátkych lyžiach, ak dieťa staviate na lyže vo veľmi útlom veku (štyri alebo päť rokov), oplatí sa kúpiť najkratšie lyže, na ktoré narazíte.

Deti okolo desať rokov by mali mať lyže približne metrové, ale v tejto dobe môžete u už zdatnejších lyžiarov brať ohľad aj na telesnú výšku.

Lyže by ale nemali byť dlhšie ako desať centimetrov pod výšku postavy. V akomkoľvek veku ale platí zásadné pravidlo - ak dieťa bude stáť na lyžiach prvýkrát alebo ešte neovláda techniku, oplatí sa začať na naozaj krátkych lyžiach, aj keď sa vám bude ich dĺžka zdať prehnane krátka. Dlhé lyže núti dieťa do šmyku, čo pri dnešnom všeobecnom trende carvingového lyžovanie nie je ani trochu dobre.

doba expedície: do 5 dní

Odporúčame tiež:

strážiť chýbajúcu veľkosť