gamisport.sk » Bundy » Softshell bundy » Dámska bunda Rab Kinetic Plus amazon

(Vypredané) Dámska bunda Rab Kinetic Plus amazon

DOPRAVA ZADARMO zľava

Technicky síce softshell, ale pRakticky je to ako mäkká, spoľahlivo nepremokavá .. viac

Vypredané

Rab
viac značky Rab

Technicky síce softshell, ale pRakticky je to ako mäkká, spoľahlivo nepremokavá

Perfektné vrstva, ktorú môžete mať v neistom počasia na sebe celý deň, celý týždeň. Za všetkým stojí Rabom vyvinutá tkanina / 3vrstvový laminát Proflex ™ - strečová, Takže neobmedzuje pohyb, mäkká aby ste sa necítili ako v tuhej plášťovce, nepremokavá - narozdiel od bežných Softshell si poradí aj s dlhým dažďom a hlavne nadštandardne priedušná - viac ako 35 000g / sqm / 24hrs patrí v membránach k absolútnej špičke.

Čo za tým stojí? Bežné 3L lamináty na membránových bundách sú totiž tvorené dvoma tkaninami medzi ktorými je Zalaminovaný membrána. Výsledkom je zvyčajne pomerne tuhý, nepružný laminát. U ProFlex ™ je naproti tomu po oboch stranách membrány použitá veľmi jemná pletenina. Preto tá mäkkosť a pružnosť. Vonkajšia pletenina má skvelú DWR ochranu a je pletená čo najhustejšie, aby zabezpečila dobrú mechanickú odolnosť. Vnútorná vrstva má zase štruktúru i Materiál ako funkčné tričká - zaisťuje rýchly odvod potu. Je to v podstate funkčné tričko, ľahká vetrovka a zároveň nepromok v jednom. V parádne ľahkom vyhotovení, ktoré vás nebude obmedzovať - vel. L má 310g!

To je teória a papier znesie všetko. Ako je to v praxi? Neodolal som, využil aprílového počasie a striedajúceho sa slnko, sneženie, krúp a prietrží mračien pri teplotách okolo nuly a vyrazil na tréningový 20km výbeh do Jizeriek. Behanie v bunde je decentne povedané "nezmysel", ale keď má mať Kinetic Takú priedušnosť ako Rab sľubuje, malo by to ísť. A šlo - bunda naozaj nepremokne, to je u softshellu vzácnosť, dokonca ani vrchná vrstva nestihla počas intenzívnych prehánok nasiaknuť a stále sa na nej tvorili kvapôčky voľne stekajúcej dole, ale hlavne sa v nej dalo celý čas bežať. Po výbehu 400 výškových metrov na Weberovku som bundu pri chvíľke slniečka zložil a miesto komplet propoceného tričká som mal len malé ostrovčeky potu v podpazušie a na prsiach (a samozrejme na chrbte pod batôžkom). Ostatní pot zvládol skrz Kinetic odísť.

 • Hmotnosť: 300g vo veľ. L a dokonca len 280g vo veľ. M
 • Materiál: Proflex ™ - strečová, nepremokavá a skvelé priedušná textílie
 • parametre membrány: 10000 mm vodný stĺpec a priedušnosť 35000 g / m2 za 24 hod
 • prelepené švy
 • Vnútorná funkčná vrstva pre rýchly odvod potu
 • Priliehavá, pružná kapucňa s vystuženým šiltom
 • vodeodolné zipsy YKK® AquaGuard® - hlavný zips v prevedení VISLON®
 • Dve vyššie posadené, veľké vrecká - dostanete sa do nich aj pri zapnutom bedrák alebo sedadla
 • Sťahovanie rukávov na suchý zips
 • Elastický vrecúško do ktorého sa bunda balí je súčasťou
 • fit Slim