Čiapka Kama AW25 100 biela

Čiapka Kama AW25 100 biela

zľava

Pletená čiapka Kama. .. viac

Dostupnosť: Na sklade

34,50
-36%
22,10
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 22,10

Čiapka Kama AW25 100 biela

       • 50/50 Merino vlna / acryl
       • Vnútri pruh funkčné podšívky Windstopper fleece
       • Veľkosti: M (obvod hlavy 50-56cm), L (obvod hlavy 56-62cm)

       Základné pravidlá pre ošetrenie výrobkov z vlny

       Pranie v ruke
       - Výrobok je vhodné prať v ruke vo vlažnom kúpeli 30 ° C max. Potom jemne vyžmýkať a sušiť vo vodorovnej polohe, najlepšie na uteráku. Pri plákaní postupne znižujte teplotu kúpeľa, aby nedošlo k vyzrážaniu alebo deformácii.

       Pranie v práčke
       - Výrobok je možné prať v práčke. Používajte výhradne program na vlnu, ktorý rešpektuje šetrnejšie pranie (primeranú teplotu a znížený počet otáčok pri odstreďovaní).

       - Používajte jemné pracie prostriedky určené na vlnu a to ako pre pranie v ruke aj v práčke.

       - Nesušte výrobok na vykurovacom telese. Ak kúrenie presiahne teplotu 30 ° C, (a to je úplne bežné) voda obsiahnutá v úplete sa zahreje taktiež nad 30 ° C a výrobok sa zrazí rovnakým spôsobom ako pri nevhodnom praní.

       Nepoužívajte aviváž!

       Pozor!
       Pranie v teplejšej vode (viac než 30 ° C) a dlhé mletie v práčke výrobok znehodnotí, úplet splstnatie a zrazí sa. Takto znehodnotený výrobok nemožno reklamovať.

       Technologie

       merino vlna®

       Merino vlna je veľmi jemná vlna (cca 14-25 mikrónov), Staple 50-150 mm, silne kučeravá, mäkká, pomerne málo lesklá. Plemeno bolo vyvinuté v Španielsku okolo roku 1700, v posledných viac ako 100 rokoch však zaberá Austrálie (spolu s Novým Zélandom) u tohto druhu dominantné postavenie. Austrálska Saxon Merino dáva ročne 3,5-6 kg a Peppino Merino až 18 kg potné vlny. Priemerná výťažnosť (podiel čistého vlákna na celkovej strihoch) presahuje 50%.

       • Vlna Merino dokáže zahrievať aj ochladzovať ľudské telo. Má vynikajúcu schopnosť odvádzať vlhkosť od tela v skupenstve pary.
       • Z hľadiska funkcie jedna z najdôležitejších vlastností. dokáže pojať vlhkosť až do 35% svojho objemu bez toho by to človek pocítil.
       • Vlna nie je vhodné prostredie pre život baktérií.
       • Vlas vlny Merino má hrúbku 15 až 25 mikrometrov. Väčšina ľudí začína cítiť škriabanie od vlákien silnejších ako 28 mikrometrov. Tenšie vlákna neškrabú, pretože sa pri kontakte s pokožkou ohýbajú.

       Windstopper

       Windstopper je laminovaná tkanina na báze Teflonu. Je podobná membráne Gore-Tex, je len vetruvzdorná a priedušná, ale nie je vodotesná. Jedným z najčastejších použití je laminácia s Polar fleece, pretože Polar Fleece nedisponuje odolnosti proti vetru, je táto laminácia Windstopperovou membránou dôležitá na poskytnutie teplotného komfortu.

       Windstopper odevy sa na trhu objavujú aj v podobe tzv. "Softshell". Takéto tkaniny sú ideálne pre športové aktivity ako je beh, jazda na bicykli či na bežkách. Vďaka k tomu, že nie sú vodotesné, vynikajú vysokou priedušnosťou dokonca viac než tradičné Gore-Tex oblečenie.

       Rovnako ako väčšina softshellovej textílie, sú výrobky Windstopper obvykle potiahnuté záterom DWR (Durable Water Repelent), ktorý zabezpečí čiastočnú odolnosť voči vode. Neodolá však trvalejšiemu dažďu, ale s prehľadom zváldne mrholenie či ľahší dážd.

       Veľkosti

       Veľkosť Popis Obvod hlavy v cm
       XXS čiapky pre najmenších
       38 - 42
       XS 9 mesiacov - 3 roky 42 - 46
       S 2 - 6 rokov 46 - 50
       M menšia dospelá (dámska) / školská detská (6 - 12 rokov) 50 - 56
       L väčšia dospelá (pánska) 56 - 62
       Detská UNI univerzálna detská veľkosť (3 - 12 rokov) 48 - 56
       Dospelá UNI univerzálna dospelá veľkosť 54 - 62


       Newsletter

       O zľavách a výpredajoch informujeme e-mailom.
       Pre odberateľov pripravujeme aj rôzne výhody;)