Ako si vybrať lyžiarske oblečenie?

Chystáte sa na hory?

Máte namierené do rakúskych alebo talianskych Alp? Alebo sa chystáte navštíviť Tatry či Krkonoše? Či už ste sa rozhodli isť kamkoľvek, bez poriadnych lyží, snowboardov, bežiek a kvalitného oblečenia to nepôjde.

Pre bezstarostné a príjemné chvíle na svahu je nutné mať na sebe kvalitné zimné oblečenie, ktoré vás zahreje a nepremokne. Nie je snáď nič horšie, ako keď vám je zima, ste premoknutý, otrávený z pobytu vonku a ostatní si to náramne užívajú, pretože im zima nie je. Aby sa vám taká nepríjemná situácia nestala, neberte na ľahkú váhu kupovanie lyžiarskej výbavy.

Pánske, dámske a detské zimné bundy

Kvalitné zimné bundy sa vám budú hodiť nielen na lyže či snowboard, ale aj na ďalšie zimné aktivity. Preto si rovno kúpte naozaj kvalitné bundy, ktorým by nemali chýbať tieto funkčné prvky: vnútorný bedrový pás, odvetrávací zips v podpazuší, vrecko na skipass, odopínateľná kapucňa. Pri kúpe zimnej bundy (rovnako ako u softhsellových búnd) sledujte údaje ako priedušnosť a vodný stĺpec. Z týchto údajov vyčítate, nakoľko je daná bunda nepremokavá a priedušná. Bližšie sme sa o týchto parametroch rozpísali v článku Ideálna športová bunda? Softshell!

Odporúčame:

zimné bundy Colmar a Nordblanc   |  lyžiarske bundy Klimatex a Spyder  

Lyžiarske nohavice

Na trhu existuje veľa modelov a farebných variantov lyžiarskych nohavic pánskych, dámskych či detských. Od seba sa líšia kvalitou, značkou a množstvom funkčných prvkov. Čo by mali lyžiarske nohavice mať? Určite ventiláciu na stehnách, zvýšený zadný sed a reflexné prvky. Nehovoriac o samozrejmých vlastnostiach ako je nepremokavosť a priedušnosť (opäť zistíte z údajov vodný stĺpec a priedušnosť). Čo sa vám ale iste pridá a na svahu to oceníte, sú odopínacie traky a pútko na zavesenie rukavíc

Odporúčame:

lyžiarske nohavice Trimm   |  nohavice Killtec   |   lyžiarske nohavice Spyder   |   nohavice Rossignol

Termoprádlo - funkčné tričká a spodné prádlo

Okrem kvalitnej zimnej bundy a lyžiarskych nohavic oceníte pohodlné a hrejivé termoprádlo. Pri výbere termoprádla sa orientujte nielen podľa ceny, ale aj podľa vlastností, ktoré daná bielizeň má. Najlepšie je také, ktoré ani po pár dňoch nosenia nezapácha, hreje vás, aj keď je vlhké, je priedušné a príjemné na dotyk. Tieto požiadavky v maximálnej miere spĺňa termoprádlo vyrobené z merino vlny

Odporúčame:

termoprádlo Craft   |   termoprádlo Klimatex   |   termoprádlo Zajo   |   termoprádlo Sensor

Rukavice

Pri výberu lyžiarskych a snowboardových rukavíc se väčšina ľudí riadí predovšetkým vzhľadom. Záleží im skôr na farbe a tvaru rukavice ako na funkčných prvkoch. Pritom ak vám po dvoch hodinách lyžovanie mrznú v rukavici končeky prstov,  nie je to nič príjemné. Preto sa opäť zaujímajte, či majú rukavice nejakú tepelnú izoláciu, či majú membránu, opäť si všímajte údaje ako je vodný stĺpec a priedušnosť. Čo by mali lyžiarske rukavice každopádne mať, to je kožená či gumová úprava na dlani a prstoch pre lepší úchyt lyžiarskych palíc.

Odporúčame:

rukavice Dynastar    |     rukavice Leki      |      rukavice Spyder      |       rukavice Rossignol

 

Lyžiarske (zimné) oblečenie by bolo, teraz už iba LYŽE, LYŽIARSKU OBUV, HELMU, LYŽAŘSKÉ HOLE, LYŽIARSKE (SNOWBOARDOVÉ) OKULARIE a ďalšie doplnky. Všetko pohromade nájdete v našej sekcii Zimné športy - Lyžovanie.

Neviete si s niečím rady? Radi Vám pomôžeme. Kontaktujte nás prostrednictvom e-mailu alebo telefónu.

Newsletter

O zľavách a výpredajoch informujeme e-mailom.
Pre odberateľov pripravujeme aj rôzne výhody;)