V TOMTO OBDOBÍ SA MÔŽE DORUČOVACIA DOBA OBJEDNÁVOK MIERNE PREDĹŽIŤ - ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE

Ideálna športová bunda? Softshell!

Softshellové bundy Vám zabezpečia pohodlie a zároveň pôsobia elegantne. Hoci sú primárne určené k športovým aktivitám, perfektne sa hodia aj do mesta a k ďalším činnostiam. Na trhu je množstvo rôznych modelov a prevedení.

Pojmom softshell sú označené viacvrstvové druhy moderných materiálov, ktoré sa využívajú na výrobu kvalitného športového a outdoorového oblečenia.

Väčšinou sa softshell skladá z troch vrstiev (vnútorných materiálov a membrány). Na trhu sa stretávame s dvoma prevedeniami - membránovým softshell a tkaným softshell. Membránový softshell sa skladá z troch vrstiev - medzi vnútornou a vonkajšou vrstvou je membrána. Naproti tomu tkaný softshell je vyrobený len z textilných vlákien špeciálnym tkaním. Tento variant zaručuje oblečenie ľahkosť, pevnosť a elastickosť.

Softshellové oblečeniu je vyrábané tak, aby vyhovovalo do všetkých klimatických podmienok. Výborne sa hodí najmä na jar, jeseň a tiež zimné obdobie. Oblečenie z tohto materiálu väčšinou zaručuje nepremokavosť, priedušnosť, vetruvzdornosť a tepelnú odolnosť.

  • NEPREMOKAVOSŤ - podľa európskych noriem je materiál nepremokavý, ak odolá tlaku nad 2 000 mm vodného stĺpca. Pre naozajstné outdoorové aktivity je však potrebný materiál, ktorý odolá tlaku nad 10 000 mm vodného stĺpca, pretože pri rôznych činnostiach vystavujeme textilný materiál rôznym tlakom.

  • PRIEDUŠNOSŤ - meria sa v g/m2 za 24 hodín. RET sa udáva v číslach, pritom pre outdoorové aktivity je dôležité, aby hodnoty RET neboli vyššie ako 6. To znamená, že za 24 hodín by mal byť materiál schopný prepustiť viac ako 20 000 g/m2 vodných pár.

Klasifikácia látok v jednotkách Ret:

  • Ret <6 - veľmi dobrá (> 20 000 g/m2 za 24 h)
  • Ret = 6 až 13 - dobrá (od 9 000 do 20 000 g/m2 za 24 h)
  • Ret = 13 až 20 - uspokojivá (od 5 000 do 9 000 g/m2 za 24 h)
  • Ret> 20 - neuspokojivá (<5 000 g/m2 za 24 h)

  • VETRUVZDORNOSŤ - docieľuje sa jej použitím membrány medzi dvoma vrstvami materiálu (vnútornou a vonkajšou). Prevažne sa využíva membrána GORETEX, prípadne Sympatex a iné, ktoré bránia prenikaniu vetra cez materiál. Platí ale, že čím väčšia je vetruvzdornosť, tým sa znižuje priedušnosť materiálu.

  • TEPELNÁ ODOLNOSŤ - je to vlastnosť materiálu, kedy je teplo vytvorené vlastným telom izolované a neprepúšťa sa von. Tepelná odolnosť sa meria v jednotkách K.m2 / W. Čím je hodnota nižšia, tým materiál lepšie izoluje.

Softshell je výborný moderný materiál, ktorý zaručuje kvalitu a pohodlie. Softshellové bundy, nohavice i topánky sa hodia do každého počasia vďaka vynikajúcim vlastnostiam materiálu. Na trhu je veľa softshellového oblečenia, líši sa nielen cenou, ale aj kvalitou. Preto je dobré veriť dlhodobej tradícii a skúsenostiam renomovaných značiek, ako je Direct Alpine, Husky, Trimm, Salewa, Adidas, Pinguin, Silvini a ďalšie.

Newsletter

O zľavách a výpredajoch informujeme e-mailom.
Pre odberateľov pripravujeme aj rôzne výhody;)