V TOMTO OBDOBÍ SA MÔŽE DORUČOVACIA DOBA OBJEDNÁVOK MIERNE PREDĹŽIŤ - ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE

Len to najlepšie: TOP trekové topánky na Gami

Najlepšie topánky na turistiku, do prírody aj na denné nosenie v nepriaznivých klimatických podmienkach sú OUTDOOROVÉ TOPÁNKY, čiže treková obuv. Trekingové topánky sú veľmi kvalitné, majú vibram podrážku, gore-tex alebo inú membránu a sú veľmi odolné.

Nové topánky s membránou sú vynikajúcou zárukou nepremokavosti a aktívnym turistom vydrží bezchybne fungovať pokojne aj niekoľko rokov. Kúpu nových trekových topánok preto berte ako dlhodobú investíciu, ktorá sa vám pri správnom výbere niekoľkonásobne splatí.

 

Vyberajte starostlivo

Poriadne trekové topánky sú najdôležitejšou súčasťou vašej výbavy. Nesprávne zvolená obuv dokáže váš výlet zmeniť v nepríjemnú skúsenosť, hoci je zvyšok vášho oblečenia a doplnkov na špičkovej úrovni. Dôležité je si uvedomiť, k čomu budeme obuv používať, či k vysokohorskej turistike, či k ľahším túram a bežnému použitiu. Podľa toho by sme mali voliť medzi vysokými, alebo nízkymi trekovými topánkami. Platí pravidlo, že čím horší terén chceme zdolávať, tým by mala byť topánka pevnejšia. Počítajte tiež s tým, že v topánkach budete absolvovať dlhé pochody a často si budete chcieť vziať aj hrubšie ponožky. Topánky by preto mali mať kúsok voľného miesta za pätou či na špičke.

Pevnejšie trekové topánky lepšie prenášajú sily pôsobiace na nohy a tiež nohy lepšie chráni. V horských podmienkach využijete ich vlastnosti pri ceste s ťažším batohom, kedy ich hrubým vzorom podrážky bráni podkĺznutiu. Komfortné mäkšie topánky by sme mali naopak voliť do ľahšieho terénu.

 

Tri tipy na dokonalé outdoorové topánky

Fascinuje vás agresívna rýchlosť? Salomon XA PRO 3D je v tomto ohľade jednotkou na trhu! Postupná výrobná evolúcia doviedla Salomon až k úplnému technologickému vrcholu, ktorým je rad nízke trekové obuvi Salomon XA PRO 3D, ktorá sa po práve pýši kultovým statusom a každý rok prechádza ďalším vývojom. Okrem ich ľahkosti, stability a odolnosti sú topánky Salomon unikátne najmä zoznamom použitých technológií, medzi ktoré patrí napríklad rýchloschnúci priedušná sieťovina, stopy nezanechávajúci Running Contagrip alebo 3D advanced chassis pre úsporu energie a stabilizáciu chodidla.

SALOMON
Nízke a zvýšene trekingové topánky Adidas Terex ponúkajú pri svojej veľmi nízkej hmotnosti (350-400 g) vysokú stabilitu, ktorá zabezpečuje rovnováhu aj v ťažších horských terénoch. Ak teda hľadáte ľahké, atletické a rýchle topánky, ktoré sú navyše pevné a perfektne drží na nohe, sú hikingové topánky Adidas Terex vašou voľbou. Jednou z hlavných inovácií obuvi Terex je použitie špeciálnej GORE-TEX ® membrány, ktorá vám poskytne komfort aj v nepriaznivom počasí a zaistí, že do topánok nenatečie. To všetko pri zachovaní maximálnej priedušnosti. 3D technológia FORMOTION ™, užitá na pätnej časti topánky, potom slúži k dokonalej adaptácii nohy v akomkoľvek teréne a umožňuje voľný prenos energie medzi vašou nohou a podkladom.

Trekingové topánky Adidas Terrex sú ďalej výnimočné svojou podrážkou. Za jej prevedením a dizajnom totiž stojí celosvetovo preslávená firma Continental, ktorá v procese príprav využila svojich bohatých skúseností z výroby podobne priľnavých povrchov (poznáte z pneumatík). Špeciálne gumové gripy na ich podrážke oceníte obzvlášť v zložitejších horských terénoch, kde noha potrebuje vhodne zabrať do povrchu.

ADIDAS


 


Za celkovým úspechom značky THE NORTH FACE zaiste stojí profesionalita, talent, tvorivosť a nadšenie, ktoré sa dokonale pretavujú aj do kolekcie nízkych a vysokých trekových topánok. Vodeodolná a priedušná membrána Gore-Tex ® je aj v tomto prípade samozrejmosťou, rovnako ako priliehavá podrážka Vibram. The North Face ponúka modely svojej obuvi aj ako alternatívu k mestskej móde, maximálnu funkčnosť a dôraz na kvalitu ale zostáva zachovaný. Ak hľadáte pevnú celoročnú obuv, ste rozhodne na správnej adrese!

THE NORTH FACE

 

 

 

 

 

 

Newsletter

O zľavách a výpredajoch informujeme e-mailom.
Pre odberateľov pripravujeme aj rôzne výhody;)