V TOMTO OBDOBÍ SA MÔŽE DORUČOVACIA DOBA OBJEDNÁVOK MIERNE PREDĹŽIŤ - ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE

Membrány GORE-TEX

 

GORE-TEX ®

 

Mimoriadne ľahká a tenká teflonová membrána. Je nepremokavá a zároveň priedušná, pritom však vetruvzdorná. Samotný materiál je vodoodpudivý, jednotlivé póry membrány sú 20.000-krát menšie ako kvapka vody a súčasne 700-krát väčšie ako molekuly vodnej pary (pot). Vetruvzdornosť je daná labyrintovou štruktúrou membrány, ktorá predstavuje pre vietor neprekonateľnú prekážku.

GORE-TEX ® sa najčastejšie používa vo forme laminátov. Rozlišujeme dvojvrstvový laminát, kedy je membrána GORE-TEX ® spojená iba s vonkajšou tkaninou a zvnútra býva spravidla chránená voľnou podšívkou a trojvrstvový laminát, kedy je membrána nalaminovaná medzi vonkajšiu tkaninu a podšívku. Výrobky z dvojvrstvového GORE-TEX ® u sú univerzálnejšie, ľahšie a priedušnejšie. Oblečenie z klasického trojvrstvového GORE-TEX ®u vyniká odolnosťou.

 

GORE-TEX ® Paclite ®

 

Materiál novej generácie pre tých, ktorí preferujú odolnosť a ľahkosť. Uchováva si vysoký štandard priedušnosti a ochrany proti nepriaznivým vplyvom počasia. Oblečenie je veľmi skladné a ľahší ako trojvrstvový GORE-TEX ®. Môže byť používaný s podšívkou (kvôli pohodliu) ako klasický dvojvrstvový GORE-TEX ® alebo samostatne, kedy membrána nie je chránená. Označenie Paclite ® môže však mať len bunda, ktorá váži menej ako 500 gramov.

 

GORE-TEX ® XCR ™

 

Priedušnosť tohto materiálu je o 25% vyššia ako u klasického GORE-TEX ® u. Ďalej vyniká vysokou mechanickou odolnosťou pri zachovaní nízkej hmotnosti.Udržiava si vysokú funkčnosť pri všetkých športových aktivitách aj vo veľmi náročných podmienkach.

Prednosti odevov s membránou GORE-TEX ®

Membrána GORE-TEX ® zaisťuje dokonalú ochranu proti vetru a tvorí nepriechodnú bariéru studenému vzduchu. Je v súčasnosti dlhodobo najnepromokavejší a zároveň vysoko priedušný materiál na trhu.

 Hlavná prednosť membrány GORE-TEX ® je životnosť. Testy preukázali, že vydrží niekoľkonásobne dlhšie, ako ostatné materiály.

 

ÚDRŽBA

 

Výrobky z GORE-TEX ® u sa udržiavajú podľa pokynov na každom výrobku. Pranie na 40 ° C, ak je potrebné žehliť, tak na najnižšiu teplotu. Je možné aj chemické čistenie v "šetrnejšom" programe. Odporúčame prať v prostriedkoch na to určených:pracie kúpele na báze voskov, ktoré výrobok vyperú a zároveň obnovia impregnáciu vrchného materiálu a podšívky (vrchné textílie tak strácajú tendenciu na nasávanie vody). Pre údržbu GORE-TEX ® ových výrobkov možno používať tieto prostriedky: Šport Wash od firmy Atsko.

V prípade veľa kontaminovaných výrobkov môžete použiť kefu a vlažný mydlový roztok, ktorými vyčistíte najprv kritické miesta (golier, rukávy, nohavice) a až potom celý výrobok vyperiete v práčke s vyššie uvedenými prostriedkami.

Po určitej dobe používania a prania v bežných odmasťovacích prostriedkoch sa môžu za dažďa objaviť na povrchu výrobku tmavé škvrny. Tie sú spôsobené prienikom vody medzi vlákna vrchnej tkaniny. Voda sa síce nedostane cez membránu, ale výrobok je ťažký a dlhšie schne.

To znamená, že materiál, ktorý nám zaručí nepremokavosť pri nasadení v horách aj za niekoľkodenného dažďa, by mal mať minimálne hodnotu 20 metrov vodného stĺpca. GORE-TEX ® podľa typu odolá tlaku 40-60 metrov vodného stĺpca! Vďaka garancii GORE-TEX ® GUARANTEED TO KEEP YOU DRY ® sú výrobky s akoukoľvek membránou GORE-TEX ® 100%-ne nepremokavé. Hľadajte na vrchných odevoch visačku s garanciou GORE-TEX ® GUARANTEED TO KEEP YOU DRY ®.

Látka GORE-TEX ® je v súčasnosti dlhodobo najnepromokavejší a zároveň priedušný materiál na trhu. Udrží vás v suchu i v tom najdaždivejšom počasí. Kvapka vody je totiž 20.000krát väčšia, ako pór membrány GORE-TEX ®.

Newsletter

O zľavách a výpredajoch informujeme e-mailom.
Pre odberateľov pripravujeme aj rôzne výhody;)