V TOMTO OBDOBÍ SA MÔŽE DORUČOVACIA DOBA OBJEDNÁVOK MIERNE PREDĹŽIŤ - ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE

Technológia Lange

 

Systém skeletu

 

Lange ponúka tri druhy konštrukcie skeletu podľa špecifických potrieb lyžiarov.

[1] SKELET WORLD CUP Overlap

"Platová" polyéterová konštrukcia používaná v pretekoch svetového pohára. Štruktúra bola upravená v spolupráci s technikmi a pretekármi svetovej špičky.

Nové usadenia nohy prispôsobené jednotlivým disciplínam (slalom, obrovský slalom, freeride, atď)

 • Rozšírenie okolo prsta pre väčšie pohodlie a možnosť prispôsobenia požiadavkám každého lyžiara
 • Nové tvarovanie v oblasti päty pre presnejšie začatie a ukončenie oblúka
 • Upravený tvar komínu pre mäkší náklak a väčšiu reaktivitu
 • Nová podošva EPD (Elastic Pressure Drive) pre efektívnejší prenos síl medzi topánkou a viazaním, resp. lyžami

[2] SKELET FLUID POWER WRAPPING

Spoločný projekt spoločností Lange a Pininfarina, inšpirovaný závodnou konštrukciou. Obuv navrhnutá pre Olympijské hry 2006 v Turíne prináša revolučné spojenie dizajnu a funkčnosti.

 

Nové usadenia nohy rovnakej konštrukcie ako závodné topánky s výnimkou ovládacích bodov nohy, čo prispieva k celkovo väčšiemu pohodliu.

 • Rozšírenie okolo prsta pre väčšie pohodlie a možnosť prispôsobenia požiadavkám každého lyžiara
 • Revolučná vodotesná izolácia Endotech zaručuje maximálnu odolnosť proti snehu a zároveň je dostatočne elastická, aby mohla byť súčasťou vonkajšej konštrukcie skeletu.
 • Upravený tvar komínu pre mäkší náklak a väčšiu reaktivitu
 • Nová podošva EPD (Elastic Pressure Drive) pre efektívnejší prenos síl medzi topánkou a viazaním, resp. lyžami
 • Prevratná konštrukcia oblasti okolo prstov s nerovnomerným povrchom a s priestorom v presnom predĺžení nártnych kostí.
 • Nové výstuhy Energy Bar zvyšujú torznú tuhosť.
 • Nové dosky podrážky uľahčujú chôdzu a ergonomický tvar podrážky s podpätkom, ktorý kombinuje dva materiály, zaručuje dokonalý kontakt topánky s viazaním. Ako výmennú súčasť možno zakúpiť nakláňacie podrážky.

 

Podošvy SKELET


Najvyššie modely kolekcie Lange 06/07 majú novú podrážku, ktorá zaručuje maximálne efektívny prenos síl medzi topánkou a lyžou. Flexibilita, presné ovládanie oblúku a pohlcovanie nárazov, to sú hlavné znaky nového skeletu a podrážky. V tohtoročnej ponuke Lange sú dve nové podrážky EPD (Elastic Pressure Driving) a FLUID určené pre pretekárov a výborných športových lyžiarov.

 

 

LANGE FIT SYSTÉM


 

Spoločnosť Lange sa v posledných rokoch sústredila najmä na zvýšenie pohodlia lyžiarov v topánkach. Topánky Lange ponúkajú 4 základné tvary skeletu a vnútornej topánočke tak, aby čo najlepšie vyhovovali širokému spektru lyžiarov a ich lyžiarskym schopnostiam.

1. A 5. KOSŤ záprstná vďaka perfektnému tvarovaniu dochádza k dokonalému usadeniu nohy v kritických a citlivých miestach na otlaky: priečne klenutie medzi 1. a 5. kosťou záprstnou (oblasť palca a malíčku).

Oblasti priehlavku optimálny pomer šírky a výšky skeletu v oblasti priehlavku pre pohodlnejšie obúvanie.

PRIESTOR PRE PRSTY NÔH vo všetkých šírkach majú prsty dostatok priestoru na pohyb, aby bola zaručená ich citlivosť a prekrvenie. To je dôležité ako pre citlivé ovládanie lyží, tak pre tepelnú pohodu.

 

WOMAN / JUNIOR FIT


Topánky Lange ponúkajú aj špeciálne usadenia určené pre ženy a deti, ktoré využívajú špeciálne vyvinuté konštrukčné systémy topánočiek, skeletov, spojlerov a pod.

 

 • WOMAN FIT: Rešpektuje typický tvar ženskej nohy - štíhlejší, s menej vystupujúcimi členkami a s nižšie posadeným lýtkovým svalom.
 • JUNIOR FIT: Zodpovedá relatívne užšej a štíhlejšej nohe, podporuje ohýbanie nohy v členku.
 • Newsletter

  O zľavách a výpredajoch informujeme e-mailom.
  Pre odberateľov pripravujeme aj rôzne výhody;)