V TOMTO OBDOBÍ SA MÔŽE DORUČOVACIA DOBA OBJEDNÁVOK MIERNE PREDĹŽIŤ - ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE

Technológia LOOK

 

Spojenie bezpečnosti, funkčnosti a tradície

 

LOOK je výrobcom bezpečnostného lyžiarskeho viazania, ktorý bol vždy vedený snahou o maximálnu bezpečnosť a funkčnosť svojich výrobkov. Aj vďaka tejto tradícii sa v súčasnej dobe LOOK stal najprogresívnejším inovátorom a na poli konštrukcie viazania a jeho úžitkových vlastností tak, aby bola zaručená maximálna ochrana zdravia lyžiarov. LOOK ponúka lyžiarom všetkých kategórií, od zažínajúcich lyžiarov až po závodníkov Svetového pohára, vyváženú kolekciu modelov s ojedinelou kombináciou bezpečnosti, funkčnosti a komfortu. Navyše viazanie LOOK je technicky aj dizajnovo prispôsobené modelovým radom lyží Dynastar.

 

Technológia PX

 

Stále mäkšie lyže s dokonalejším priehybom a pritom veľkou spätnou reakciou a akceleráciou z oblúka vyžadujú, aby nielen používané dosky, ale aj viazanie čo najlepšie plnili svoju komunikačnú funkciu medzi lyžiarom a lyžou. Výsledkom tohoto úsilia je nová technológia PX.

1.Účinnost
Mimoriadna presnosť

Legendárne, na otočnej osi vertikálne umiestnená päta, symbolizujúca viazanie LOOK už niekoľko desaťročí, zostáva. Klasický otočný pätný tanier je ale pre generáciu súčasných lyží nahradený uložením, používaným u bežných pätních automatov. Prepojením týchto dvoch konštrukčných riešení vzniká viazanie rady PX, ktoré v sebe optimálne spája výhody oboch doteraz používaných systémov. Kontakt topánky s lyžou sa oproti minulosti zlepšil až o 40 percent.

Aktívny prenos energie
Robustné, pevne uchytené ramená päty dodávajú 2-3 x lepšiu torznú tuhosť, než akú dosahuje väčšina ostatných viazaní. Novo uložená päta citeľne lepšie prenáša sily do zadnej časti lyže v závere oblúka. V laboratóriu aj na snehu meraného rozdiel až 30% v prospech viazania PX. Znamená to zlepšenie zrýchlenia a "vykopnutia", o ktorých básni každý dobrý lyžiar.

2.Bezpečnosť
Maximálna elasticita

Viazanie LOOK sa vyznačuje povestnou elasticitou, dosahujúcou 25 mm.Viazanie LOOK prakticky nepoznajú nežiadúce predčasné vypnutie a môžu byť prípadne nastavené o trochu nižšie ako mnohé konkurenčné viazania.

Špička Full Drive
Špička umožňuje vypínanie vo viacerých smeroch a vyniká maximálne vertikálnou a laterálnou elasticitou. Mimoriadne presné držanie a bočná opora vďaka vynikajúcemu kontaktu s topánkou (zhora i zo spodu) a doskou AFC = optimálna ochrana za každých podmienok a pri každom páde.

3.Nízka hmotnosť

Zmenami konštrukcie aj voľbou materiálov s použitím titánu a kompozitných materiálov sa podarilo ušetriť 15% hmotnosti a znížiť ju o viac ako210 g. Nové viazanie je tak o 15% ľahšie ako predchádzajúca séria PIVOT a patrí dnes k najľahším na trhu.

 

TECHNOLÓGIA AIS (Autodrive INTEGRATED SYSTEM)

 

Rýchloupínací systém prepojenia viazania s lyžou pomocou integrovanej dosky. Rýchla fixácia viazania počas minúty, ľahká nastaviteľnosť na dĺžku podrážky topánky aj predozadnom smere. Pevne uchytená špička viazania sa "uzamyká" do príslušných otvorov v doske (obr. 1), jednoduché ložisko päta nasúva do koľajničiek (obr. 2 - 3). Výsledkom spolupráce všetkých častí je ako presný prenos síl, tak uchovanie prehnutia lyže.

 

 

 

TECHNOLÓGIA NX

 

Viazanie NX je ideálne pre skúsených lyžiarov, ktorí hľadajú účinné a spoľahlivé viazanie s maximálnou bezpečnosťou pre všetky druhy terénov.

 

1.Účinnosť

Maximálna laterálna elasticita umožňuje kvalitnú kontrolu nad lyžami.

2.Odolnosť

Viazanie NX poskytuje vďaka kvalite jednotlivých častí viazania odolnosť voči nárazom a nerovnostiam, ktorým je lyža počas jazdy vystavená.

3.Bezpečnosť

Vypínanie vo viacerých smeroch a maximálna vertikálna a laterálna elasticita. Mimoriadne presné držanie a bočná opora vďaka vynikajúcemu kontaktu s topánkou (zhora i zospodu) a doskou AFC. Viazanie NX poskytuje optimálnu ochranu za každých podmienok a pri každom páde.

4.Nízka hmotnosť

Viazanie NX12 s hmotnosťou 2110 g za pár sa dnes radí medzi najľahšie vo svojej kategórii. Pre tých lyžiarov, ktorí hľadajú ešte ľahšiu variantu je v ponuke LOOK ultraľahký model NX10 s hmotnosťou len 1590 g za pár.

Newsletter

O zľavách a výpredajoch informujeme e-mailom.
Pre odberateľov pripravujeme aj rôzne výhody;)