Technológia Völkl

 

DNX Power Arm (posilňovač ruky)

 

Dynamické vlastnosti POWER ARM získavajú maximálnu silu pre každého tenisového hráča. Vďaka svojej konštrukcii, ktorá je od hlavici rakety oddelená sa POWER ARM pri náraze lopty vtiahne dozadu. Tenisová lopta sa ponorí hlbšie do výpletu. Presne v momente obratu loptičky začne protipohyb: POWER ARM sa zhupne dynamicky späť do východiskovej pozície a vtiahne výplet opäť aktívne dopredu. Tento systém pohybu a protipohybu spôsobuje extrémne zrýchlenie loptičky. Loptička je z výpletu torpédovaná obrovskou silou ako raketa.

DNX otvára nové dimenzie v konštrukcii tenisových rakiet:

 

Vďaka technológii DNX je možné, že raketa skôr nepoddajnou charekteristikou získa mnohonásobne na komforte a sile.Rakety skôr mäkkým výpletom zostanú s technológiou DNX tak mäkké ako predtým, dosiahnu však úplne novú úroveň čo sa týka stability. DNX sa uplatní v strategických oblastiach každej DNX rakety. Výhody sú badateľné pri každom údere.

Tradičné materiály odolávajú záťaži iba v jednom smere

Pri náraze loptičky sa rám prehne a má vysokú stratu energie až cca. 20%. Aby bolo možné dosiahnuť požadované zrýchlenie, musia byť rýchlejšie a presnejšie priklepnuté. Výsledok: nepresné zásahy bodu a väčší rozptyl pri zásahu. Menšia kontrola a kvôli strate energie veľké straty na sile.

Trubicová štruktúra DNX odoláva pôsobiacim silám vo všetkých 3 smeroch.

Rám zostáva pri každom údere v ruke hráča stabilný. V najdôležitejších oblastiach rakety takmer nedochádza k prehnutiu.Tak dochádza k menšej strate energie a väčšiemu zrýchleniu resp. zväčšení sily. Posilňovač DNX po stranách tenisovej hlavice zaisťuje naviac stability. Rám posilnený technológiou DNX umožňuje presné vedenie lopty zasiahnutej mimo stred, a vždy na bod presný výkon úderu.

 

Völkl Attiva

 

Že sa ženy a muži od seba navzájom líšia - to vie každý. Avšak len niekoľko málo výrobcov rakiet sa podľa toho riadi. Väčšinou obmedzí ponuku na farebné varianty bežných modelov pre mužov.

VÖLKL Tennis teraz urobila zásadný krok k rozdiele! Hightech-značka vybrala zámerne inú cestu. Miesto módnych hrátok zvolila firma VÖLKL Tennis anatomické skutočnosti a špecifické požiadavky žien. Z toho vzišla vynikajúca, technicky veľmi kvalitná tenisová raketa ATTIVA. Raketový koncept pre ambiciózne tenisové hráčky, u ktorých sú si rovné funkčnosť a výkon, dizajn a farba.

 • • optimalizovaná hmotnosť
 • • nová, guľatejšia anatómia rukoväte
 • • ďalej vyvinuté tlmenie rukoväte
 • Nová, guľatejšia anatómia rukoväte

  Pretože žena má spravidla menšie ruky ako muž a ženy majú tiež menej sily, bola pre sériu rakiet ATTIVA vyvinutá špecielna rukoväť rakety, ktorá je guľatejšia ako u ostatných tenisových rakiet firmy VÖLKL. Navyše bola použitá najmä mäkká ATTIVA páska na rukoväť.

  Sensor Plus Handle System

  Už dávno je firma VÖLKL Tennis známa pre svoje inovatívne riešenia v oblasti kontroly rukoväti. Nie je sa teda čomu diviť, keď premiéra inovatívnej rady pre dámy je sprevádzaná aj ďalším vývojom osvedčeného systému COMFORT HANDLE. Všetky modely ATTIVA majú nový Sensor Plus Handle System - pre ešte účinnejšie tlmenie vibrácií a nárazov. Jednoducho ideálne riešenie pre dámy, ktoré kladú dôraz na pohodlie.

  Pri vývoji radu ATTIVA sa firma VÖLKL Tennis orientovala podľa anatomických rozdielov medzi mužom a ženou. Tu sú fakty: ženy sú v priemere o 10% menšie a 15% ľahšie ako muži. Majú iné ťažisko tela a udrú s 30% menšou silou. Firma VÖLKL Tennis sa však nezameriaval len na tieto fakty, ale aj na 20 členovú dámsku prieskumnú skupinu, aby mohla preskúmať skutočné potreby žien počas tenisovej hry.Z toho vzišlo nastavenia cieľa pre inovatívny koncept ATTIVA: Hightech rakety, ktoré podporuje ženský spôsob hry a kompenzuje rozdiel medzi pohlaviami. Nie viac a nie menej - žiadne kompromisy!

   

  Catapult-Effekt (katapultovať efekt)

   

  Vďaka katapultovému efektu sú loptičky o 30% lepšie kontrolovanejšie a viac zrýchľujú - aj keď sa netrafí priamo do Sweet-Spotu. Takéto zvýšenie výkonu spôsobujú pružiny katapultu, ktoré sú u modelov DNX2 a DNX3 umiestnené na vonkajšej strane rámu. Pri náraze loptičky sa elasticky vytvarujú, čím sa loptička ponorí hlbšie do výpletu. Týmto spôsobom sa loptička lepšie kontroluje. V správny okamih umožňujú pružiny rýchle vrátenie výpletu do pôvodnej pozície a lopta je plnou silou katapultovaná v smere protihráča.

 • Dodatočná kontrola vďaka predĺženiu vstupného času
 • Sila navyše vďaka skrátenému výstupnému času
 • Dodatočný komfort vďaka zväčšenému Sweet-spotu
 •  

  V-Engine ™

   

  Tvar vo forme V v oblasti stredu DNX 9 zaisťuje naviac pevnosť a poskytuje každému hráčovi viac sily. Ďalej sa zvyšuje stabilita rámu v skrute.To umožňuje kontrolovanú hru aj v prípade loptičiek, ktoré sú zasiahnuté mimo stred.

 • Dodatočná sila vďaka zosilnenej konštrukcii rámu
 • Dodatočná kontrola vďaka zvýšenej stabilite v krute
 •  

  Tlmiace systémy rukoväte

   

  Sensor Handle ™ System

   

  Súhra oboch materiálovTPR (červený) a EVA (žltý) v konštrukcii hlavice sa stará o optimálne pohodlie zaistené vynikajúcim tlmením vibrácií a nárazov. V prípade Sensor Tour Handle System je prostredníctvom tenkej vrstvy EVA kladený dôraz na priame vnímanie hry.

  Vibration Control Handle

  EVA (žltý) opláštenie rukoväte umožňuje optimálne tlmenie vibrácií. Najlepšia ochrana svalov a kĺbov.

  NOVÉ: Sensor Plus Handle System

  Ďalej vyvinuté tlmenie rukoväti je použité výhradne u modelov Attiva, pretože je určené pre citlivejších hráčov so špeciálnymi nárokmi.

  • Dotatočná EVA úprava zabezpečuje viac pohodlia

  Vibration Absorber Handle

  Tlmenie vibrácií pre sériu Junior, ktoré chránia paže.

   

  Big Grommet ™

   

  Big Grommet ™ zväčšuje priestor hry strunám. Výsledkom je viac sily, aj keď loptička nie je ideálne zasiahnutá. Big Grommet ™ podporuje revolučný katapultovaný efekt firmy VÖKL.

  Big Grommet ™ zväčšuje Sweet-Spot až o +100 cm2.

  Newsletter

  O zľavách a výpredajoch informujeme e-mailom.
  Pre odberateľov pripravujeme aj rôzne výhody;)