V TOMTO OBDOBÍ SA MÔŽE DORUČOVACIA DOBA OBJEDNÁVOK MIERNE PREDĹŽIŤ - ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE

Tipy pre použitie Permanent Water-Guard ®

Odporučené pre Gore-Tex ® a všetky nepremokavé priedušné systémy. Zrejme márne by ste hľadali účinnejšiu a odolnejšiu vodoodpudivú impregnáciu, ako je Permanent Water-Guard ®. Dá sa použiť na všetky pracie tkaniny, a najlepšie výsledky dosiahnete po prežehlení alebo vysušení horúcim vzduchom v sušičke. Ak ošetríte podľa nášho návodu tkaniny, ktoré možno prať a žehliť, Permanent Water-Guard ® zapôsobí lepšie ako impregnácia z výroby.

Permanent Water-Guard ® je fluóropolymérový prípravok na ošetrenie povrchu tkanín. Je bez rozpúšťadiel, silikónu, voskových prísad alebo iných plnív. Prípravky s prísadou vosku síce spočiatku zabezpečujú, že voda tvorí kvapky a steká, ale vydržia len krátku dobu a nemôžu tak poskytnúť dlhodobú ochranu ako Permanent Water-Guard ®.Voskové prísady celkom dobre držia na čistom aj špinavom podklade, čo síce uľahčuje nanesenie, ale impregnácia moc dlho nevydrží, pretože prísada vosku narúša priľnavosť fluóropolymérov a tkanina je navyše vďaka vosku tuhšia. Silikóny rovnako ako niektoré vosky možno nanášať bez problémov takmer na všetko, ale ľahšie sa zmývajú.

Kľúčom k maximalizácii úžitkových vlastností fluóropolymérovej impregnácie je predchádzajúce vypranie v prípravku Sport-Wash ® alebo Sensi-Clean ® v čistej práčke. Tkanina je potom čistá a bez zvyškov pracích prostriedkov a Permanent Water-Guard ® môže dobre priľnúť. Ak odolná vodoodpudivá impregnácia nevydrží ani 1 alebo 2 vyprania, je to pravdepodobne spôsobené tým, že po niektorých iných pracích prostriedkoch zostávajú v tkanine zvyšky povrchovo aktívnych látok, vďaka ktorým je voda "mokrejšia" ... a nemôže teda tvoriť kropaje a stekať.

Sport-Wash ® a Sensi-Clean ® sú mimoriadne pracie prostriedky, ktoré možno bezo zvyšku vyžmýkať, takže po nich nezostanú žiadne zvyšky povrchovo aktívnych látok alebo iného znečistenia. Umožňujú prať tkaniny ošetrené prípravkom Permanent Water-Guard ® stále znova, bez toho že by po nich zostali zvyšky povrchovo aktívnych látok, ktoré by mohli narušiť vodoodpudivé vlastnosti impregnácie Permanent Water-Guard ®. Permanent Water-Guard ® dosahuje pri teste ASTM na postrek vodou č D-1913-63 pre 25 vypraní hodnotenie 95 + (podľa druhu tkaniny-maximálne hodnotenie je 100), ale len pri praní v prípravku Sport-Wash ® alebo Sensi-Clean ®.

Niektoré iné pracie prostriedky po sebe zanechajú zvyšky povrchovo aktívnych látok a dlhodobá vodoodpudivá impregnácia potom nemá želaný účinok. Našťastie možno vynikajúce vlastnosti impregnácie Permanent Water-Guard ® obnoviť vypraním v prípravku Sport-Wash ® alebo Sensi-Clean ®. Len tým, že nezanechávajú zvyšky, dokážu Sport-Wash ® alebo Sensi-Clean ® obnoviť pôvodné úžitkové vlastnosti high-tech tkanín i prírodných vlákien. A pretože v bielizni neostávajú žiadne zvyšky chemických látok, zbavia sa ľudia s citlivou pokožkou a alergiami problémov s vyrážkami, začervenaním, alebo podráždením pokožky, vzniknutými vplyvom chemických zvyškov v tkanine.

Tipy pre obnovenie vodotesnosti: pre obnovenie efektívnosti impregnácie DWR vyperte odev v čistej práčke (pozri Tipy pre pranie) v prípravku Sport-Wash ® alebo Sensi-Clean ® a vysušte ho v sušičke pri najvyššej povolenej teplote. Pre ďalšie zvýšenie účinku odev prežehlite pri najvyššej možnej teplote uvádzanej výrobcom. Ak sa ani potom vodoodpudivosť odevu neobnoví, zrejme je, vplyvom častého používania, nesprávnej predchádzajúcej údržby odevu a pod, impregnáciu ošúchať.V tom prípade použite na obnovenie vodotesnosti odevu Permanent Water-Guard ®. Je to trvalá impregnácia typu DWR, ktorá vydrží minimálne 25 praní v prípravku Sport-Wash ® alebo Sensi-Clean ®

Tipy pre pranie: Nepoužívajte bielidlo, aviváž, ani žiadne iné prísady. U práčok doma aj v práčovni môžu byť medzi bubnom a vaňou usadeniny pracích prostriedkov. Tieto usadeniny môžu zmariť účinky lieku Permanent Water-Guard. Usadeniny z práčky odstránite tak, že v nej necháte vyprať prípravkom Sport-Wash ® alebo Sensi-Clean ® dávku bielizne na ktorej vám toľko nezáleží, alebo 1. naplníte práčku veľmi horúcou vodou. 2. necháte usadeniny niekoľko hodín odmočiť. 3. spustíte program bez bielizne, aby sa práčka vypláchla.

Permanent Water-Guard ® vo fľaši s mechanickým rozprašovačom je určený predovšetkým pre prírodné materiály, ale je rovnako dobre použiteľný na materiály syntetické vrátane membránových. Vďaka svojmu originálnemu zloženiu stačí iba jeden nástrek aj na prírodne savé materiály, ako je bavlna, vlna, plátno, semiš a zmesi bavlny. Svojou účinnosťou je neprekonateľný pri použití na tkaniny zo 100% bavlny. Permanent Water-Guard ® v aerosóle je predovšetkým určený pre syntetické materiály a zmesi, ako je polyester, dacron, mikrovlákna, polyamid-nylon, nepremokavé priedušné systémy ako je Gore-Tex ® apod, laminované alebo vrstvené materiály, fleece, polypropylén, a umelá koža. Ak sa uplatňuje na savé materiály, môže byť potrebné ešte druhé nanesenie.

Newsletter

O zľavách a výpredajoch informujeme e-mailom.
Pre odberateľov pripravujeme aj rôzne výhody;)